internacjonalizacja

W dobie globalizacji, coraz częściej firmy podejmują decyzje o wyjściu na rynki zagraniczne. Okazuje się jednak, że nie jest to tak prosty proces jak się wydaje. Rynek zagraniczny funkcjonuje inaczej, dochodzą do tego procedury i formalności, inna mentalność, inna kultura, inny język. Naszą misją jest zapewnienie firmom obsługi wszystkich aspektów, poza stricte biznesowymi - możemy doradzić, ale jednak to na firmie spoczywa podjęcie decyzji strategicznej. Wyjście na rynki zagraniczne to wielka szansa na rozwój firmy.

doradztwo

Zanim firma podejmie decyzję o wejściu na zagraniczny rynek, powinna zdobyć cenne informacje o danym rynku, sytuacji prawnej, politycznej, finansowej, konkurencji, itp. Dla naszych Klientów wykonujemy analizy rynku - całościowe lub w zakresie wybranego aspektu. Oferujemy kompleksowe doradztwo przy otwarciu oddziału. Między innymi: doradztwo prawne zaczynając od wyboru formy prawnej, podatkowej, księgowej, finansowej. Każdy Klient ma inne potrzeby, każdą usługę dostosowujemy więc pod dane oczekiwania. Zarządzamy i kontrolujemy działający oddział zagraniczny. Przeprowadzamy audyty.

match-making i misje gospodarcze

Organizujmy spotkania biznesowe, misje, konferencje. Szukamy potencjalnych klientów, dostawców, pośredników, zgodnie z zapotrzebowaniem firmy. Planujemy wyjazd, rezerwujemy hotele, zapewniamy przeloty, transfery. Firmie towarzyszy osoba z Polski, która zaopiekuje się naszym Klientem w obcym kraju i zapewni prawidłowe wykonanie planu. Specjalizujemy się w misjach gospodarczych do Hiszpanii.

zarządzanie operacyjne

Zarządzamy operacyjnie oddziałem zagranicznym, zaczynając od rejestracji firmy, wynajęciu adresu biura (wirtualnego lub stacjonarnego), poprzez obsługę klienta zagranicznego i zapewnienie prawidłowego działania firmy. Szukamy potencjalnych kontrahentów, partnerów, klientów. Dostosowujemy ofertę firmy do lokalnych warunków. Zajmujemy się sprawami personalnymi - zatrudniamy nowych pracowników, obsługujemy wszystkie związane z tym kwestie.

finansowanie

Z ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020 dostępne są środki na rozwój firm, w tym internacjonalizację MŚP. Oferujemy konsultacje, na których można się dowiedzieć, czy firma może liczyć na uzyskanie dofinansowania, a także co należy zrobić, aby takie dofinansowanie uzyskać. Zapewniamy pomoc w przygotowaniu wniosku, obsługę wszystkich formalności, a także zarządzanie i rozliczenie projektu.